За вигідною ціною купити лісопродукцію різних сортів та призначення можна на електронній торговій платформі Прозорро та партнерських майданчиках. До партнерських ресурсів належить Товарна біржа «Українська Енергетична Біржа», інформацію про яку можна знайти на офіційному ресурсі sale.ueex.com.ua.

Онлайн система ProZorro – це глобальний ресурс державних закупівель, який було запущено в 2016 році. Платформа має багаторівневу систему захисту, можна знайти дані по всім торговим операціям та учасникам електронних торгів. Відкритість та прозорість державної онлайн системи купівлі-продажу дозволяє уникнути корупційних та тіньових схем, збільшити надходження у державний бюджет.

Особливості заготовки та використання лісосировини

Лісове господарство включає головне і проміжне користування ресурсами. Головне користування – це заготівля кругляку, дерево сировини різного призначення. В проміжне користування входять санітарні вирубки, догляд за деревами та рослинністю. Заготовку потрібно здійснювати згідно розрахункової лісосіки. Якщо лісгосп веде вирубку, порушуючи ці правила, до цього об’єкта господарювання буде застосовано економічні санкції.

В яких сферах використовується лісо продукція хвойних та листових порід:

  • Виготовлення елементів будівель, мостів, ліній електропередач та комунікацій (ліс кругляк).
  • Виготовлення пиломатеріалів, шпал, брусу (розпилювання заготовок).
  • Виробництво шпону, фанери (лущення деревосировини).
  • Виготовлення целюлози, паперу та картону (переробка на деревну масу).
  • Переробка на добрива, паливо, технологічну тріску (відходи деревного виробництва).

Як реалізується лісопродукція на ProZorro.Sale

Важливою перевагою реалізації лісу та деревоматеріалів є гарантія оголошених показників якості та сортності. Якщо постачальник не виконує умови контракту з обумовленими якісними характеристиками, покупець має право розірвати договір та вимагати виконання умов чи відшкодування збитків.

Лісогосподарства, річний прибуток яких перевищує 10 млн.грн., зобов’язані реалізувати не менше 25% своєї продукції через систему Прозорро та електронні торгові біржі з публічними аукціонами. При необхідності продати лісопродукцію, лісгосп чи інша компанія оголошує проведення аукціону на закупівлю. Дані про нові торги відразу ж з’являються на ресурсі Прозорро та на партнерських майданчиках. На ТБ УЕБ інформацію про продаж лісо сировини можна знайти за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/prodazh-lisoprodukciqi-na-prozorro-prodazhi.

Після оголошення тендеру зацікавлені учасники починають подавати свої заявки, вказуючи вартість, орієнтуючись на первинні ціни продавця. У вказаний час та дату розпочинаються електронні торги. До початку відкритого аукціону учасники бачать тільки кількість суб’єктів торгів, а цінові пропозиції система показує тільки після початку. Плюсами відкритих біржових торгів є можливість поступово піднімати ціну пропозиції (але на крок не більше 0,5-3% від заявленою суми). Після закінчення торгів система визначає переможця по найбільшим (чи найнижчим) показникам. Продавець укладає контракт з покупцем. Сторони повинні виконати всі умови договору, включаючи ціну на продукцію, відповідність сортності та якості, строки постачання.

Щоб вчасно отримувати оперативну інформацію, підписуйтесь на розсилку від Товарної біржі «Українська Енергетична Біржа»! Отримуючи розсилку, ви зможете приймати участь у торгах продукцією, яка вас цікавить, відстежувати цінові тенденції (аналізуючи попередні торги) та ін.