Структура Prozorro – це торги і тендери на державні закупівлі в Україні які переведені в цифровий формат. Вона виникла за підсумками системного зміни тендерних операцій. З технічної точки зору, це найбільша база даних, до якої можна підключитися лише за допомогою майданчики для авторизації. Це дає можливість обмеження впливу держави або сторонніх осіб на участь в торгах, незаконних маніпуляцій з ними і попереджає можливість здійснення впливу на сторони угоди прихованим способом. Переведення в цифровий формат робить всю роботу більш відкритою і захищеної від недобросовісних користувачів.

Щоб брати участь в такому «дзеркальному» аукціоні, угоду необхідно опублікувати на одній з акредитованих платформ, таких як, Українська універсальна біржа як в наочному прикладі з тендерами на установку камер відеоспостереження. Організації, які бажають виконати замовлення організатора торгів, таке як доставка або послуга, подають власні пропозиції ціни. Переможцем виходить той, хто виставляє найбільш низьку ціну і все ж здатний відповідати зазначеному в офіційних паперах якості робіт, послуг або товарів.

Структуру Прозорро найкращим чином оцінили як в Україні, так і світове співтовариство. Вона отримала головну міжнаціональну премію Public Sector Procurement Award за свій оригінальний метод організації роботи. Насправді, Prozorro виділяється своїми такими перевагами для учасників з кожного боку як:

 1. Прозорий процес прийняття рішень.
 2. Досконалий розгляд заявок.
 3. Немає дискримінації.
 4. Участь суспільства.
 5. Відкритість.
 6. Перехід на цифровий оборот документів.

У своїй основі робота відбувається якраз на торгах. Оцінка конкурентів, діалог і спілкування з ними здійснюються лише в тій ситуації, якщо замовник зіткнувся зі складнощами і не може вибрати специфіку роботи, її технічними параметрами. Всі ці тонкощі теж відбуваються за встановленим порядком, чітко прописаним у вимогах платформ.

Земельний аукціон

Оренда земель сільськогосподарського призначення в результаті аукціонів на електронному сайті зараз в Україні є одним з найбільш легальних способів бути власником земельної ділянки на певний період часу. Пару десятиліть тому було нереально навіть уявити собі допустимість тендеру, оренди земельних ділянок в Інтернеті.

Коли з’явилася електронна аукціонна платформа Prozorro оренди сільськогосподарських земель, що належать Держгеокадастру, вона придбала відкритість та доступність для власників земель. Крім того, вона повністю відкидає виробництво корупційних схем, інформація про які йдеться під час процесу, залишається у відкритому доступі. Цей метод є ймовірністю вигідної покупки ділянок, що використовуються для будівництва житла або створення особистого підсобного господарства.

Електронне джерело «Українська універсальна біржа» є учасником плану Prozorro. Без винятку всі аукціони тут проводяться відповідно до Земельного кодексу України. З цієї причини змінюється лише процес торгів, а не юридичний процес реєстрації власності.

Оренда, продаж землі в результаті аукціонів, проведених на аукціоні УУБ на території України, дає територію без підробок та обману. Основними перевагами є:

 • ймовірність придбання, оренди земельних ділянок у чарівній місцевості за вигідною ціною;
 • немає бюрократичних затримок – усі без винятку документи в процесі проведення аукціону з оренди, отримання земельної ділянки реєструються в електронній формі, а підписи здійснюються в результаті ЕЦП (електронний цифровий підпис);
 • відсутність необхідності особистої присутності під час процедури, відсутність зв’язку перед тим, як знайти об’єкт або місце, де воно відбуватиметься;
 • можливість користувачам території, які першими зареєструвалися, дізнатися про нові лоти, які були оголошені;
 • постійне надання правової допомоги.

На території України УУБ https://sale.uub.com.ua/ru/news/yak-kupyty-zemelqnu-dilyanku-na-aukcioni-dp-prozorro-prodazhi – одна з перших майданчиків ринку тендерів та закупівель. У ролі підприємства вона з’явилася в далекому 1997 році, а її електронна платформа зареєструвалася в 2016 році і була акредитована з I по IV ступеня. На сьогоднішній день це найбільша товарна біржа України з філіями в різних регіонах.

На цьому домені комфортний і непомітний інтерфейс, який дозволяє людям брати участь в тендерах як в якості виконавця, так і в якості організатора торгу. Всі операції поділені на певні тематичні категорії. При натиску на угоду миттєво відкриваються вся її інформація, в тому числі технічні папери, ставки, які вже зроблені. Якраз ця єдина норма оформлення для всіх аукціонів гарантує граничну відкриту систему Прозорро.

Брати участь в подібних аукціонах – це починання, цікаво як уряду, так і підприємцям від невеликих до масштабних розмірів. Нагороджена великою кількістю нагород, ця система забезпечує безпеку своїм учасникам.