Сучасний формат електронних торгів є більш зручним та простим в порівнянні з тим, якими вони були в момент створення системи ПроЗорро. Сьогодні, учасники мають можливість обирати серед великого переліку акредитованих сервісів. Наразі, доступно більше 10-ти майданчиків, користуючись якими, можна взяти участь в торгах.
Тут варто взяти до уваги той факт, що торги бувають різними і в залежності від конкретного формату, сама процедура може мати досить серйозні відмінності. Один з найбільш популярних напрямків в аукціонах – це реалізація майна боржників.
Торги в СЕТАМ – це спрощений механізм, завдяки якому органи виконавчої влади отримають чіткий алгоритм, опираючись на який можна реалізовувати майно, що конфіскується у боржників.
Також, є окремі випадки, коли мова йде про реалізацію майна компаній, які знаходяться на стадії банкрутства. Тобто, вони отримують можливість продати все майно, виставивши його на торги. Важливо зауважити, що публікація самого оголошення повинна бути здійснена не пізніше як через 20 днів з того моменту, як була отримана згода на проведення процедури.
У випадку з сільськогосподарськими підприємствами, на лот можуть виставлятися земельні ділянки. Ви можете переглянути повний перелік оголошень з продажу та оренди землі, якщо перейдете за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/aukcion-orendy-zemli-na-majdanchykah-prozorro-prodazhi. Головне, щоб сам пошук оголошень відбувався на акредитованих майданчиках. Прикладом такого сервісу може стати українська енергетична біржа, що може допомогти в вирішенні подібних завдань.
Формування самого лоту – це особливий етап і завдання замовника полягає в тому, щоб вказати наступну інформацію:
- Тип майна;
- Детальну назву;
- Відомості про боржника;
- Дані про замовника;
- Назву лоту, стартову ціну, географічне положення, час проведення, дату й так далі.
В залежності від того, якою є вартість самого лоту, на проведення процедури може даватися більше або є менше часу.
Для прикладу, якщо початкова ціна не перевищує показника в 5 тисяч гривень, то на проведення процедури дається 10 днів. Якщо сума знаходиться в діапазоні між 5.000 та 1 мільйоном, то на неї виділяється на 5 днів більше.
Якщо ж говорити про лоти, вартість яких перевищує цей показник, то термін може бути подовжено до 20 календарних днів.
Тут є одне важливе зауваження, якщо лот виставляється на аукціон повторно, то термін буде завжди становити 10 днів і вартість ніяким чином на це не зможе впливати.
Насправді, це ще далеко не всі моменти, які стосуються процедури продажу майна боржників. Якщо для вас ця тема є справді актуальною, ви зможете задати будь-які запитання службі технічної підтримки. Зробити це можна безпосередньо на тому електронному майданчику, який ви використовуєте для участі в торгах.
Що таке електронний майданчик – яка його роль
Коли мова йде про державні торги, закупівлі, аукціони, основною платформою та інструментом для проведення цих процедур є система ПроЗорро. Саме вона контролює дії учасників та організаторів.
Перш як оголошення потрапляють до електронних майданчиків, вони спочатку надходять до платформи ПроЗорро. Далі, якщо комісія не бачить в оголошенні ніяких порушень та протирічь, воно надсилається на всі електронні майданчики з акредитацією в ПроЗорро.
Що стосується завдання електронного майданчика, то він є тою платформою, де саме проводяться подібні процедури.
Тобто, саме на таких сайтах користувачі можуть знайти оголошення про проведення торгів та надіслати свою заявку для того, щоб взяти в них участь.
Варто пам’ятати, що вибір електронного майданчика – це важливий крок і він серйозно впливає на те, наскільки буде зручно брати участь в торгах. Тому, потрібно брати до уваги цілий перелік важливих аспектів, починаючи з зручності та функціоналу та закінчуючи іншими не менш важливими моментами.
Шукати самі майданчики рекомендується саме в системі ПроЗорро, де ви можете знайти повний перелік акредитованих та зручних в користуванні сервісів.
Обов’язкові вимоги до організаторів онлайн держзакупівель на електронних майданчиках
Основна відмінність державних закупівель – це той факт, що організатором таких процедур завжди є установа або організація, яка отримує значну частину фінансування з бюджету країни або ж органів місцевого самоврядування.
Проведення цієї процедури вважається відповідальним завданням, тому перед організаторами держзакупівель ставиться цілий перелік вимог, а саме:
- Створення оголошення, яке відповідає всім нормам діючого українського законодавства;
- Визначення основних вимог для учасників;
- Критерії вибору переможця – в оголошенні повинно бути вказано, які характеристики будуть для організатора ключовими;
- Тендерна документація – важливо, що до самого оголошення про закупівлю було додано всі ключові документи.
Особливу увагу варто звертати на дотримання часових рамок, що є обов’язковим моментом як для учасників так і організаторів подібних процедур.