Платформа ProZorro працює в Україні протягом чеотрьох років, з моменту вступу в силу Закону України «Про державні закупівлі». Спочатку вона була задумана як системна реформа процедури і філософії тендерних закупівель в нашій державі. І вже пройшло достатньо часу, щоб майданчик показала плюси і мінуси, наочно продемонструвала необхідність подальших законодавчих ініціатив щодо поліпшення процедур закупівель в країні.Давайте розберемо більш детально.

Принцип роботи ProZorro

Закон України «Про державні закупівлі» передбачає обов’язкове проведення процедур із закупівель через електронну систему. Це правило було запущено в роботу в два етапи. На першому етапі, було передбачено розповсюдження дії системи на ключових розпорядників грошей та монополістів, а на другому етапі на всіх замовників. Цей етап працює з 2 серпня 2016 року. Електронний аукціон включає в себе автоатичне оцінювання тендерних пропозицій.

Також з впровадженням системи були визначені такі нові поняття як «авторизована електронний майданчик»

Відкриті торги, конкурентний діалог, переговорна процедура — ось три операції, залишені замість п’яти, як було раніше.

Окрім того, з впровадженням системи, влада змогла досягти небувалого прориву у боротьбі із корупцією. Прозорро повністю виключає можливість створення тіньових схем, котрі направлені на ухилення від сплати податків в державну казну. Всі торг повністю прозорі та відкриті і будь хто має можливість перевірити стан їх проходження.

В чому користь від користування

Основний принцип використання нового майданчика ProZorro в тому, щоб усі без винятку державні закупівлі здійснювалися через єдину електронну площадку в режимі on-line. Важливо, щоб всі учасники могли ознайомитися не тільки з умовами тендеру, його процедурою, але і з переліком інших учасників, запропонованими ними вартостями виконання тих чи інших робіт (продажу товарів / послуг).

Ознайомитись із актуальними адресами електронних майданчиків, що офіційно зареєстровані в системі Прозорро можливо за адресою aeaep.com.ua.Серед завдань майданчики електронних торгів — викорінення корупції, недопущення конкурентного дискредитації окремих контрагентів, а також створення передумов для максимальної прозорості всього процесу.