Основна складність доступу до оренди землі в Україні полягає в закритості процесу розподілу земельних ділянок з державного ресурсу, коли вони буквально таємно, з використанням різного роду корупційних схем та залученням нечистих на руку чиновників віддаються конкретним суб’єктам. Використання платформи Прозорро дозволяє уникнути зловживань та зробити процес максимально відкритим.

Аукціони землі на Prozorro.Sale

Сьогодні дане питання має ефективне рішення – право на оренду можна придбати на відкритих електронних аукціонах Prozorro.Sale. Така система надає право кожному охочому стати повноправним учасником процесу та отримати право оренди в умовах здорової конкуренції.

Поняття електронних торгів – відносно нове для українського споживача. Вагомою перевагою відкритих аукціонів є те, що оренда, продаж об’єктів здійснюється дистанційно – в учасника немає потреби фізично бути присутнім при процесі, він може придбати землю в будь-якому населеному пункті, перебуваючи за тисячі кілометрів звідти. 

Землі, що виставляються на аукціоні, мають своє цільове призначення, тому суб’єкт може придбати ділянку під:

  • будівництво будівель і споруд;
  • індивідуальне житлове будівництво;
  • ведення підсобного господарства;
  • сільськогосподарські цілі;
  • організацію рекреаційної зони та ін.

Щоб взяти участь в аукціонах, необхідно зайти в розділ «Оренда землі» та ознайомитися з деталями пропонованих лотів (дізнатися площу, розташування, призначення ділянки, її початкову вартість). Після цього можна приступати до торгів, які проходять без оголошення даних про учасників – видно лише ставки. У разі перемоги в аукціоні з новоспеченим орендарем буде укладено офіційний договір із зазначенням суми оплати оренди, термінів, прав та обов’язків сторін.

Порядок проведення торгів

Перед початком торгів кожний зареєстрований учасник повинен сплатити гарантійний внесок, зазначений в тому чи іншому лоті (в разі невдалих торгів кошти будуть повернуті). Для подачі цінової пропозиції слід натиснути кнопку «Брати участь». Аукціон складається з трьох раундів, протягом яких суб’єкти роблять свої ставки, а виграє той, чия сума виявиться найбільшою. 

Принцип практично ідентичний роботі «живих» аукціонів, тільки не вимагає особистої присутності всіх учасників, а переможця вибирає ресурс. З урахуванням того, що кожен раунд триває 3 хвилини, вже протягом 10 хвилин можна отримати право на оренду земельної ділянки.

Платформа Prozorro.Sale може використовуватися не лише для оренди землі, але й купівлі-продажу різноманітних товарів. Наприклад, деревини. Подробиці за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/auktsion-z-prodazhu-neobroblenoi-derevini-v-m-chernigiv-na-prozorrosale/.