Укрзалізниця планує регулярно підвищувати вартість проїзду, тому з березня 2021 року квитки стануть дорожчими. Про це 23 лютого на всеукраїнському форумі «Україна 30. Інфраструктура» заявив міністр інфраструктури, Владислав Криклій. Піднімати вартість проїзду будуть поступово – всього на 2% щоразу (кожного місяця). В результаті цього підвищення ціни за рік складе 18% в порівнянні з 2020 роком.

Криклій вважає, що менше користуватися залізничним транспортом українці не стануть. Для збереження попиту була розроблена знижка, яка схожа за суттю на той варіант послуги, що надається авіаперевізниками. Для перельотів працює система, яка передбачає нижчу вартість квитка, коли він купується за день або більше до вильоту. Купуючи квиток безпосередньо в день вильоту клієнту доводиться платити більше. Аналогічну систему планується впровадити для залізничних перевезень, що дозволить зекономити до 40% пасажирам, які заздалегідь придбали квиток.

Отримані кошти від підвищення вартості квитків Укрзалізниця хоче вкласти у розвиток. Згідно з планами, компанія планує виділити близько 4 мільярдів на оновлення інфраструктури та ще близько 10 мільярдів на оновлення вагонів та локомотивів. Також є планах повернення на колії швидкісних двоповерхових поїздів «Skoda», оновити до 50 секцій приміських поїздів на 9-10 електропоїздів. Додатково є наміри з розвитку «човникових» маршрутів у передмістях Харкова та Дніпра за прикладом київського «CityExpress».

Чи варто чекати підвищення якості перевезень

Найбільше пасажири нарікають на комфорт на приміських напрямах (особливо тих, які дозволяють доїхати до найбільших міст України). Це стосується декількох факторів:

  1. недостатня кількість вагонів, що створює незручності для всіх. Подібна проблема часто виникає навіть на «комфортних» маршрутах 3 класу;
  2. температурний режим. Часто при низькій температурі повітря на вулиці опалення не вмикається, а в інших поїздах навпаки – при відносному теплі сидіння занадто нагріваються;
  3. чистота у вагонах будь-якого рухомого складу.

Заробітна плата топ-менеджерів Укрзалізниці є й так однією з найвищих по державі. Лишається лише спостерігати за тим, щоб кошти після підвищення тарифів пішли дійсно на модернізацію. Заходьте на aeaep.com.ua, де можна дізнатися більше новин з економічного життя України.